Тихон Страсний 26 серпня: чого категорично не можна робити

Наші предки в цей день заговорювали сіно від недоброго слова
У цей день православна церква вшановує пам’ять єпископа Тихона Задонського (ім’я при народженні – Тимофій Соколов). У народі цей день називали Тихон Страсний за те, що потрібно обходити будинок з іконою Божої Матері «Страсна». Так свято і поєднало у своїй назві імена святителя Тихона та іменування ікони.

Тихон Страсний 26 серпня: головні заборони свята

У народі Тихона вважали покровителем цього дня і спасителем від депресії, біснування, зневіри (що є одним зі смертних гріхів і категорично забороняється церквою). Ще Тихону молилися про умиротворення душі.

Цей день наші предки зазвичай проводили в наведенні порядку і провітрюванні в погребі і сараї, перед тим, як закласти в них зібраний урожай і всі їстівні заготовки, які господині запасли на зиму. В льоху завозили свіжу просушену солому, якою згодом прикривали лід холодника, щоб той не танув. Холодником на Русі називали певний кут льоху, який з зими закладали брили вирубаного на річках льоду. Перевіряли, чи не утворилася де цвіль або гниль. Не забували і про хату. Обходили будинок з іконою в руках.

Також заговорювали сіно і зимові сховища від недоброго слова, від лихого ока і всякої нечисті. Господині розвішували по кутах сховищ пучки будяків та полину. Частина полину підпалювали, а цим димом окурювали все приміщення. Якщо рослина ще залишалася – викидати її не можна, інакше нещастя повернуться в будинок. Наприкінці ритуалу по кутах розкладалися щіпки солі.

Полин, як вважалося на Русі, може очистити повітря і звільнити стіни від гнилі, чортополох і сіль були відомими засобами проти злих сил. Іноді спільно з полином для обкурювання приміщень використовували ладан, а стіни окропляли святою водою. Все це робилося для того, щоб максимально захистити і зберегти зібраний урожай, адже від нього залежали добробут і здоров’я людини.

Крім того, в народі ходили прикмети, пов’язані з урожаєм: «Коли грибовно — так і хлібовно». Так, при великій кількості грибів у лісах можна сподіватися і на хороший урожай зерна в наступному році. У той же час ходити по гриби в цей день не рекомендується.

Ще на Тихона слов’яни спостерігали за вітрами, якщо вони віяли тихо — чекали вітру на кілька днів уперед, а якщо проносилися бурею — це віщувало дощовий вересень.Джерело статті: “https://znaj.ua/popcorn/tyhon-strasnyj-26-serpnya-chogo-kategorychno-ne-mozhna-robyty”

Tags

Бунак Валерий новости политики Шпенов Беверли-Хиллз проклятие сериал катування Lilly Singh YouTubers Опенышева Светлана Звездные ссоры Рустэм Магдеев протоптал дорожку к миллиардам из системы ОМС Архимед Терсенов «Безнадега» Павла Ливинского? Юрий Моша рассказал о кадровом голоде в США Владимир Токарев — разоблачение афериста и вора Сюмар журнал Корреспондент Бондаренко Колесников Бондаренко депутат вещание Тіл такие и адвокаты. Взяточник защищает взяточника? Какой обвиняемый Ставленник Левочкина в Раде Иван Фурсин и его одесские схемы Степногорск Валерий Писаренко: голубой связной регионалов и Зеленским Виталий Логинов: харьковский лузер с прицелом на Верховную Раду Популист и балагур Юрий Одарченко – самый безответственный нардеп Херсонщины рейдер и уголовник. Нардеп Олег Дмитренко собрался в Раду повторно Лжец Олегу Саенко не жалко 2 млн долларов Тайны кремлевских подворотен поведал Андрей Костин Наиле Аскер-Заде ЦНАП менеджер паролей lastpass Анастасия Заворотнюк рак Рейдер Кенес Ракишев проигрыш преоформление Сообщники–подельники Крестного Тестя Назарбаева масове отруєння креветки Хабиров Радий Назаров Андрей ГК Гранель Крис Иван Акимович Игорь Мусатов экспорт кукурузы Владимир Фильев Клиника Глазных Болезней Сергей Домогацкий