«Укроборонпром» відсторонив директорів двох підприємств через розслідування про корупцію

«Укроборонпром» відсторонив директорів двох підприємств через розслідування про корупцію
Фото: УНІАН

Держконцерн «Укроборонпром» відсторонив від виконання обов’язків директора ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова» Олексія Бабича і директора ДП «Ізюмський приладобудівний завод» Сергія Філоненко. Про це пише БізнесЦензор із посиланням на генерального директора «Укроборонпрому» Павла Букіна.

«У зв’язку зі суспільним резонансом, викликаним оприлюдненням інформації програми «Наші гроші», і для забезпечення належних умов для відповідного розслідування правоохоронними органами прийнято рішення відсторонити від посади директора ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова» Бабича А.А. і директора ДП «Ізюмський приладобудівний завод» Філоненко С.В.», – повідомив Букін.

Нагадаймо, команда журналістських розслідувань Bihus.Info (програма «Наші гроші») представила дані про те, що Ігор Гладковський, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, разом з Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою через фірми-прокладки в 2015-2017 роках постачали оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в два-три рази цінами.

Фільм був оприлюднений 25 лютого. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн, а може бути і вдвічі більшим.

Автори розслідування стверджують, що до корупційних операцій причетні Гладковскій, який раніше був бізнес-партнером чинного президента країни Петра Порошенка, екс-керівник «Укрспецекпорту» і глава держконцерну «Укроборонпрому» Павло Букін, а також директори підприємств та інші посадові особи держконцерну.

У відповідь перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олег Гладковський звернувся до правоохоронних органів із заявою про перевірку оприлюднених у журналістському розслідуванні Bihus.Info фактів, а також попросив тимчасово призупинити його повноваження першого заступника секретаря РНБО.

Сам Ігор Гладковський назвав дані розслідування фейком і заявив, що подасть до суду на його авторів.

Своєю чергою в дежконцерні «Укроборонпром» стверджують, що оприлюднені журналістами факти корупції при закупівлях комплектуючих оборонними підприємствами є маніпулятивними, а автори розслідування використовували інформацію, яка могла бути отримана в рамках кримінальних проваджень, уже відкритих в 2015-16 роках.

Про розслідування закупівель запчастин невідомого походження державними бронетанкововими заводами, в яких фігурували Віталій Жуков і Андрій Рогоза стало відомо ще в 2017 році.

Додамо, що в серпні 2018 року «Укроборонпром» також звільнив директора держпідприємства «Львівський бронетанковий завод» Романа Тимківа, якого НАБУ підозрювало в покупці б/у двигунів для бронетехніки під виглядом нових.

Раніше Mind писав, що НАБУ почало розслідування за даними журналістів про корупцію в «оборонці».

Також читайте
НАБУ почало розслідування за даними журналістів про корупцію в «оборонці»
НАБУ почало розслідування за даними журналістів про корупцію в «оборонці» 27 лютого 2019, 13:20
КС визнав неконституційною статтю про незаконне збагачення — ЗМІ
КС визнав неконституційною статтю про незаконне збагачення — ЗМІ 26 лютого 2019, 19:58
Корупція в оборонній галузі: НАБУ проаналізує інформацію щодо звинувачень проти Гладковського
Корупція в оборонній галузі: НАБУ проаналізує інформацію щодо звинувачень проти Гладковського 26 лютого 2019, 15:28

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20194289-ukroboronprom-vidstoroniv-direktoriv-dvoh-pidpriemstv-cherez-rozsliduvannya-pro-korupciyu”

Tags

освобождение Запорожья митинг-реквием маржа тютюн Кит Иван Плачков модные стрижки 2019 как выбрать стрижку ҚР АШМ новости Луганска экспорт пшеницы великі вуйки кошмал День защитника Украины Tallinna Sadam Таллинский порт тролейбуси Syrian civil war Хунта в Казахстане. Кенес Ракишев готовится расстрелять Акорду Лищенко Александр: из жизни киевских «авторитетов». ЧАСТЬ 2 Трупный запах Минсдоха. Контрабандисты депутата Хомутынника жизнь в СССР Кашпировский «Слуга народа» Руслан Горбенко «погорел» на шинном сговоре куснее ли пить чай Евгению Кравцову из стаканов по пару тысяч гривен за штуку? Куда взлетит Паша-Энергетик? материал текстиль Львов ненавидит Евгения Кравцова. И есть за что Джуліані проститутка Алиса Лобанов Одесский регионал Виталий Барвиненко и его сепаратизм Кіра Найтлі Нардеп на побегушках у банковских воротил - Александр Сугоняко Личный агрорейдер Авакова Михаил Апостол снова собрался на выборы пресс-марафон Вечный кандидат и вечный неудачник: Мирослав Мусий и выборы работающий на криптовалюте Кенес Ракишев презентовал бордель Керченский пляж разруха Лукаш ҚР Президентінің Жолдауы-2019 приватизація в Україні Сова Призначення Зеленського Малюська Мін\'юст Коробко Коломієць Василь Коробко