Війна в окопах: у Росії повідомили про створення нового сухопутного дрону "Їжак"

Читать на русском

Війна в окопах: у Росії повідомили про створення нового сухопутного дрону "Їжак"
Війна в окопах: у Росії повідомили про створення нового сухопутного дрону "Їжак"

Найдешевший апарат, як стверджують росіяни, здатний нести навантаження до 5 кг на відстані до 5 км, а також зберігати рухливість, як би його не перевертали.

Об этом сообщает Политика и экономика

Виконавчий директор конструкторського бюро "Спектр Інжиніринг" Андрій Братеньков заявив про створення роботизованої платформи під назвою "Їжак". За його словами, сухопутний дрон призначений для ураження живої сили в окопах, а також знищення бронетехніки противника. Про це 27 березня повідомило агентство ТАРС.

Братеньков стверджує, що "Їжак" здатний нести навантаження до 5 кг на відстані до 5 км, при цьому зберігаючи рухливість незалежно від того, як дрон перевернуть. Також директор розповів, що бюро прагнуло створити максимально дешевий апарат.

"Платформа здатна зберігати рухливість, хоч би як її перевертали. Ми подивилися досвід застосування подібних дронів за кордоном і дійшли висновку, що потрібно робити максимально дешевий апарат. Плануємо пропонувати його як платформу для знищення бронетанкової техніки", — повідомив Братеньков.

Він додав, що у планах розробників збільшити навантаження до 10 кг, при цьому розробники відмовилися від ідеї створити дрон на гусеничній платформі, оскільки це робить апарат дорожчим. В силу це було прийнято рішення використовувати колісну платформу, у якої, до всього іншого, вища геометрична прохідність.

"Гусенична формула технічно дорожча у виконанні… На полі бою бруд, або будівельне сміття. Біля колісної платформи геометрична прохідність набагато вища. Це оптимальний варіант з погляду вартості процесу та живучості", — запевнив він.

Тим часом заява Братенькова, ймовірно, є певним анонсом, оскільки про плани масового виробництва та експлуатації він не розповів нічого.

Источник: Репортер РУ
Актуально

Резонанс

Теги