Геннадій Буткевич готується стати урановим монополістом?

Державна служба геології та надр видала наказ про надання Казенному підприємству «Кіровгеологія» без проведення аукціону спецдозволу на геологічне вивчення уранових руд на ділянці Новоолексіївська в Кіровоградській області.

Об этом сообщает Редакция

Про це написало видання «Надра. Інфо» з посиланням на наказ №605 від 16.08.2021 року за підписом першого заступника голови Держгеонадр Володимира Бучка.

Спецдозвіл буде видано на п’ять років. В заяві про надання спецдозволу підприємство вказало, що геологічна розвідка буде профінансована за рахунок державного бюджету.

Ділянка Новоолексіївська знаходиться на північний схід від міста Новоукраїнка. Найближчі населені пункти – Мар’янопіль і Кам’яний міст.

Олександр Залужний та Роман Опімах

В січні 2021 року голова Держгеонадр Роман Опімах представив нового гендиректора «Кіровгеологія» – Олександра Залужного.

Нині в Україні видано лише сім уранових спецдозволів. Чотири із них видані держпідприємству «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» для видобутку урану в Кіровоградській області. Мова йде про Центральне, Мічуринське, Ватутінське та Новоконстянтинівські родовища.

Ще три спецдозволи належать приватному ТОВ «Атомні енергетичні системи України». Це дозвільні документи на ділянки Сафонівська (Миколаївська обл.) та Новогурівська (Дніпропетровська обл.), а також на площу Михайлівська (Миколаївська обл.).

Бенефіціаром фірми є співвласник мережі АТБ Геннадій Буткевич, його молодшими бізнес-партнерами виступають Олександр Настенко та Віталій Якименко. Останній – батько нардепа фракції «Слуга народу» Павла Якименка. Він Голова парламентського підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. «АЕСУ» заявляла про плани видобутку урану.

Олександр Залужний до призначення генеральним директором «Кіровгеології» працював заступником начальника цього підприємства. На цій посаді він вперше подав декларацію весною 2019 року. В ній він вказав, що в 2018 році був одноосібним власником ТОВ студія «Місто». Це телеканал в Полтаві «Центральний». ЗМІ називали кінцевими власниками телеканалу екс-мера Полтави Андрія Матковського та нардепом Андрієм Веревським (власник «Кернел»). Залужний був помічником Веревського в Верховній Раді в 2000-х роках, займав посаду заступника гендиректора «Кернел Трейд».

За даними Youcontrol, на початку весни 2019 року він поступився місцем власника телеканалу Ганні Рибалка. Це дочка Геннадія Буткевича, яка залишила прізвище свого колишнього чоловіка – екс-нардепа Сергія Рибалки. Зміна власників телеканалу співпала з переходом Залужного на роботу в КП «Кіровгеологія».

Залужний задекларував дохід від Ганни Рибалки в сумі 14,32 млн₴ Роком раніше він говорив, що купив телеканал за 250 тис₴ Ця сума в 58 разів менша отриманого доходу від Ганни Рибалко.

В липні 2011 року власником студія «Місто» стало ТОВ «Інвестиції в розвиток», яке записане на Дениса Козлітіна.

Після зміни влади в липні 2019 року Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження №22019101110000111 за підозрою щодо колишніх працівників КП «Кіровгеологія» у розголошенні державною таємниці, що дозволило ТОВ «Атомні енергетичні системи України» отримати спецдозволи на проведення робіт на уранових родовищ. Мова йшла про передачу фірмі казенним підприємством нібито секретної геоінформації по Сурському родовищу. В ході розслідування СБУ також встановило, що після передачі інформації на роботу в «АЕСУ» перейшов колишній керівник «Кіровгеології» та топ-посадовці казенного підприємства.

Після відкриття кримінального провадження СБУ провела допити можливих свідків передачі держпідприємством інформації приватній фірмі, але не встановила фактів розголошення державної таємниці. Наприклад, директор «Кіровгеологія» сказав, що в підготовлених документах по Сурському родовищу запаси урану вказали в умовних одиницях, щоб не розголошувати дійсні запаси, які обраховуються в тонах.

В підсумку, факт передачі держтаємниці не було встановлено, в 2020 році слідчий СБУ Сергій Тарадойна двічі закривав справу, а прокурор скасовував ці постанови. Але в березні 2021 року Печерський райсуд відмовився продовжити розслідування.


Источник: Устав

Tags

\"Мандаторговцы\" депутатской семьи Шурчановых Щербович Илья Кривенко Андрей Всемирный еврейский конгресс просит власти Латвии разобраться с Артуром Ересько «Мертвые души» «Россетей» Потерял авторитет? Обратись к адвокату и зачисти Интернет! “Россети” превращаются в карманную компанию Павла Ливинского Казнокрад Токарев Владимир Александрович И Аферист Рейльян Юрий Угович: Криминальные Уши И Специфический Душок Вячеслав МЕщё одна схема увода бюджетных средств в офшоры под руководством Рогозиных: в деле Александр Туляковоше Кантор – «единственный русский» и его философия исключительности В Серебряной долине ищут компромат на старшего Агаларова 5 года колонии Главный оценщик Краснодара получил премию - 3 стал Алексей Ушамирский. наводящим ужас Франкенштейном Астаховское движение Солоцинская Екатерина Как «Меркатор» улучшает благосостояние семьи Петра Бирюкова Волчихин Игорь «Вице-уголовники» мэра Кстенина яхты и кокаин Безграничная роскошь русских олигархов. Ескортницы Кто оплачивает проживание в Манхэттене Жанны Буллок супруги бывшего подмосковного министра финансов Алексея Кузнецова мне тоже припоминали давно закрытые уголовные дела Павел Ливинский: Андрей Рюмин достойный руководитель для ПАО Россети Александру Ткачеву не одобрили винзавод в Геленджике Суды заподозрили «Роснефть» в аффилированности с компанией Худайнатова Alpine Bau Access Industries Group Тесленко Виталий У Абазехова отбивают “Траст” к спиртному Нероев Владимир Исмаилов Тельман Иванов Станислав Горицкий Дмитрий Гарез Александр Винокурова Екатерина Алексея Цыденова «накрыло» мусором? Медіа-кілер Олег Чеславський зачищає схеми шахрайства - “Київський міський блог” Pavel Livinsky: Andrey Ryumin is the decent head for Rosseti and a negative PR he faces rather underlines it Золотов vs Навальный: почему директор Росгвардии пошел по пути Усманова Показания на сенатора: что киллеры рассказали о заказных убийствах в КЧР Янин Виктор Шелягов Олег Хомутынник Виталий: мужчины и миллионы парламентского «вундеркинда». ЧАСТЬ 2 Толстая Александра Слипенчук Михаил Рейдер Рустэм Магдеев атакует Гомзина с другого фланга Кукура Сергей Габрелянов Арам