Українські моряки врятували екіпаж російського тримарану в Тихому океані, що здійснював навколосвітню подорож

Читать на русском

Українські моряки врятували екіпаж російського тримарану в Тихому океані, що здійснював навколосвітню подорож
Українські моряки врятували екіпаж російського тримарану в Тихому океані, що здійснював навколосвітню подорож

Українські моряки врятували екіпаж російського трімарану "Russian Ocean Way", який з 2021 року робив навколосвітнє плавання і зазнав аварії в Тихому океані.

Об этом сообщает Компромат 2.0

Історію порятунку судна розповіло видання "Сибір. Реалії".

Росіяни вийшли у плавання в липні 2021 року з Кронштадта і з того часу пройшли понад 13 тисяч морських миль.

Наприкінці лютого 2023 року тримаран вийшов із чилійського порту Талькауано, а в середині березня росіяни потрапили в шторм, після якого виявили серйозну поломку кермового механізму.

Коли стало ясно, що несправність не вдасться усунути самотужки, екіпаж подав сигнал лиха, на який відгукнулося суховантажне судно "Sounion" з українсько-філіппінським екіпажем.

Пошуки тримарану зайняли п’ять годин. Підйом росіян на борт балкера зайняв ще кілька годин через сильну хвилю.

Тримаран підкидало метра на три. Для того, щоб потрапити на трап, скинутий з палуби, треба було чекати, коли тримаран піднесе до борту. Часу, щоб ухопитися за трап і схопитися на нього менше секунди, потім борт суховантажу летить вгору, а тримаран провалюється вниз і відскакує у море", — розповів капітан російського судна Станіслав Березкін.

Коли екіпаж "Russian Ocean Way" опинився на борту балкера, "Sounion" взяв російське судно на буксир. Тоді ж росіяни дізналися, що їх урятували українці.

"Я відчув, що знаходжуся там, де немає рас та національностей, де тобі допоможуть незалежно від того, якою мовою ти говориш, який у тебе колір шкіри та розріз очей. У морі всі ми на одній відстані від Бога — на відстані витягнутої руки ", — сказав Берьозкін.

За його словами, він намагається не обговорювати війну, яку Росія розпочала в Україні, у розмовах із українським екіпажем. Капітан "Sounion" розповів, що він родом із Маріуполя, але після початку війни був змушений виїхати до Києва.

Источник: Проект РУ
Актуально

Резонанс

Теги