Австралія планує регулювати штучний інтелект

штучний,інтелект

Австралія заявила, що планує регулювати штучний інтелект (ШІ), включно з потенційною забороною діпфейків і реалістичного, але неправдивого контенту, на тлі побоювань, що цією технологією можуть зловживати.

Як пише Reuters, цей крок стався після зустрічі топменеджерів штучного інтелекту, коли вони підняли питання про "ризик вимирання від штучного інтелекту" та закликали політиків прирівняти його до ризиків, спричинених пандемією та ядерною війною.

"Очевидно, що в суспільстві існує занепокоєння щодо того, чи не випереджає технологія саму себе", – сказав міністр промисловості і науки Австралії Ед Гусіч.

Звіт Національної науково-технічної ради Австралії показав, що створений штучним інтелектом контент може бути використаний для зловживань під час консультацій у парламенті шляхом створення потоку матеріалів для введення громадської думки в оману.

"Уряди повинні зіграти чітку роль у розпізнаванні ризику та встановленні обмежень", – сказав Гусіч.

Австралія була однією з перших країн, які регулюють штучний інтелект, оприлюднивши добровільну етичну систему в 2018 році.

Гусіч визнав, що в законах, що стосуються авторського права, конфіденційності та захисту прав споживачів, залишаються прогалини, і сказав, що уряд хоче переконатися, що його законодавча база "відповідає меті" з огляду на швидкий розвиток сектору ШІ.

Минулого місяця європейські законодавці наблизилися до ухвалення закону про регулювання штучного інтелекту, потенційно першого в світі всеосяжного закону про штучний інтелект, який може стати прецедентом серед розвинутих економік.

Гусіч сказав, що Австралія також розгляне заборону високоризикових елементів штучного інтелекту, якщо під час публічних консультацій щодо створення нових законів на нього буде великий попит.

Раніше повідомлялося, що Microsoft Corp. закликає до створення в США нового відомства для регулювання сфери штучного інтелекту та ліцензування використання найпотужніших його інструментів.
Актуально

Резонанс

Теги